Τετάρτη 22 Ιουνίου 2016

Ποιός θα το πάρει αυτό το Euro?

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους της bet2day.gr.

Η Ισπανία προηγήθηκε της Κροατίας μόλις στο 7' λεπτό με τον Μοράτα  , αλλά ο Κάλινιτς στο 45' ισοφάρησε σε 1-1. Στην επανάληψη και στο 72' λεπτό, η Ισπανία πήρε ένα πέναλτι από αυτά που δίνονται μόνο σε ομάδες που ελέγχουν την διαιτησία της χώρας τους, και ένας τύπος που πληρώνεται για να παίζει ποδόσφαιρο και να κάνει τον κλαρινογαμπρό , καλά καταλάβατε στον Σέρχιο Ράμος αναφέρομαι, πήγε να εκτελέσει αυτός το πέναλτι. Φυσικά ως γνωστό σε τέτοιες περιπτώσεις η μπάλα τιμωρεί και σε ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΙ. Ο κλαρινογαμπρός λοιπόν σούταρε με όλη ου την δύναμη στο κέντρο της εστίας λες και σούταρε την μπάλα στο παιχνίδι του Luna Park που δείχνει την δύναμη του σουτ και χαίρονται τα 10χρονα για το ποιο απο την παρέα σουτάρει με περισσότερη δύναμη. Ο Subasic απέκρουσε το πέναλτι, το 1-1 παρέμεινε και ένω όλα έδειχναν πως οι δυο ομάδες θα μοιραζόταν βαθμούς και εντυπώσεις, ο Perisic σε απρόσμενη θα έλεγε κανείς αντεπίθεση απο τα αριστερά στο 87' , πήρε την μπάλα όπως έμπαινε στην περιοχή και σούταρε από διαγώνια θέση στην κλειστή γωνία του Ντε Χέα με τον ισπανό κίπερ να παριστάνει τον τροχονόμο και να τρώει ένα γκολ που δεν επιτρέπεται να φας σε τέτοιες διοργανώσεις αν θέλεις να φτάσεις ψηλά. Το 2-1 ήτανε και το τελικό σκορ καθώς από εκει και μετά δεν πρεπει να παιχτήκε ουτε ενα λεπτό καθαρού ποδοσφαίρου παρόλο που υπήρξαν κ 3 λεπτά καθυστερήσεις.
Το αποτέλεσμα αυτό φέρνει τα πάνω κάτω στο ευρωπαικό πρωτάθλημα όσον αφορά τις διασταυρώσεις με την μία πλευρα των διασταυρώσεων να εχει Ιταλία - Ισπανία με τον νικητή να παίζει με τον νικητή του Γερμάνια - με έναν καλύτερο 3ο (μαλλον την Σλοβακία), και όποια ομάδα καταφέρει να βγει από αυτόν τον γολγοθά θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον νικητή ενος πιθανού Γαλλια - Αγγλια αν βέβαια αυτές οι δύο περάσουν , καποιον καλύτερο 3ο, και τον 2F αντίστοιχα.

Αντίθετα από το άλλο μισό των διασταυρώσεων έχουμε Ελβετία - Πολωνια με τον νικητή να παιζει με τον νικητή του Κροατία vs καποιος 3ος, και στη συνέχεια να αντιμετωπίζει τον νικητή του Ουαλία - καποιος 3ος vs 1F - 2E.

Προσωπικά θα ποντάρω στο να βγει 1F η Πορτογαλία καθώς και στα δύο ματς άξιζε την νίκη και ευελπιστώ πως άυριο θα καταφέρει να την πετύχει με τόσα γκολ ώστε να βγει πρώτη στον όμιλο της.
Αν καταφέρει αυτό από εκει και μετά ο δρόμος προς τον τελικό δειχνει, δεν είναι, απλά δείχνει πιο βατός από ότι της άλλης πλευράς των διασταυρώσεων. Το 15 απόδοση που εχει ο στοίχημαν για κατάκτηση Πορτογαλίας , (ήταν και 18.0 πριν λίγο,) είναι το μεγαλύτερο της αγοράς καθώς η πράσινη , ο εγχώριος μπουκ, και άλλες εταιρειες το προσφέρουν στο 11.0 με 12.0. Το ποντάρω 100 μονάδες σε 2 δελτία των 50/100 το καθένα.
Πιστέυω πως αν αυριο καταφέρει και κερδίσει βγαίνοντας συγχρόνως και πρωτη αυτό το 15 θα κατρακυλήσει σε κάποιο 8.0 το πολύ.

Πήρα επίσης και να σκοράρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο απέναντι στην Ουγγαρία, στο 1.90 50/100 και 2+ γκολ του στο 4.85 8/100.