Δευτέρα 27 Ιουνίου 2016

Οι τελευταίες θέσεις για τους 8 του Euro 2016

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του στοιχήματος.

Με δύο αμφίρροπες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται απόψε η πρώτη φάση των νοκ αουτ αγώνων για το Euro 2016. Η Ιταλία αντιμετωπίζει την Ισπανία και η Αγγλία την Ισλανδία. Για να δούμε τι κρατήσαμε.

Στο Ιταλία - Ισπανία προδικάζω πως θα φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη. Υποθέτω πως ο Κόντε θα κοιτάξει να καταστρέψει το παιχνίδι των Ισπανών, και να χτυπήσει το ματς στις στημένες φάσεις και ίσως σε κάποια κόντρα. Από την άλλη οι Ιβηρες ναι μεν θα έχουν κυκλοφορία μπάλας αλλά και αυτοί δεν θα αφήνουν κενά πίσω , φοβούμενοι μην εκτεθεί η άμυνα τους όπως έγινε με την Κροατία. Με αυτά και με αυτά βλέπω Χ ημίχρονο στο 1.83 το οποίο και πόνταρα με 20/100.
Επίσης θεωρώ πως ακόμα και σε περίπτωση που μπει κάποιο γκολ, η ομάδα που θα σκοράρει θα κάτσει πολύ πίσω και μόνο σε πολυ καλές προυποθέσεις θα χτυπάει στην αντεπίθεση. Διαφορετικά, θα κοιτάει να κάνει καθυστέρηση. Αν όντως συμβεί αυτό, η μπάλα θα κυκλοφορεί γύρω γύρω από την περιοχή της και το να ισοφαριστεί δεν θα απέχει και πολύ από την πραγματικότητα. Πόνταρα 50/100 και στο Χ τελικό στο 3.05 πριν μέρες, πλέον στο 2.90 αλλά και πάλι παίζεται.  Πόνταρα επίσης στο 1-1 σε απόδοση 6.0 με 10/100 με την προυπόθεση ότι σε 0-0 παίρνω τα χρήματα μου πίσω.

Στο άλλο ματς της βραδιάς , το Αγγλία - Ισλανδία θεωρώ πως σε περίπτωση που οι Βρετανοί δεν σκοράρουν νωρίς στον αγώνα θα δυσκολευτούν αρκετά. Προφανώς οι Ισλανδοί θα παίξουν στην κόντρα. Εχουν κάποιους πάρα πολύ γρήγορους παίκτες οπότε αν βρούνε χώρους δεν αποκλείεται να κάνουν την ζημιά. Δεν θα ποντάρω στην νίκη της Αγγλίας pre game. Θα περιμένω να δω 10-20' λεπτά τις ομάδες στο γήπεδο και μετά θα αποφασίσω αν αξίζει κάποια επιλογή. Pre game πηρα μόνο 1-1 σκορ 8.0 με 20/100 και 3-1 με απόδοση 15.0 με 10/100 καθώς σε πιθανό 2-1 οι Ισλανδοί θα αναγκαστούν να ανοιχτούν.