Καλημέρα σε όλους τους φίλους του νταλκά..
Ημέρα Γιουρόπα Λιγκ έχουμε σήμερα και το κουπόνι είαν γεμάτο..

Πάμε να δούμε τι έχουμε κρατήσει..

Θα ξεκινήσουμε από τον αγώνα της Μόλντε με την Ζορια Λουγκανσκ.

Στον πρώτο αγώνα οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, κάτι που σημαίνει πως η Μόλντε περνάει και με 0-0, με 1-1 πάει παράταση, ενώ με οποιαδήποτε ισοπαλία του 2-2 και πάνω μένει εκτός. Ήταν φανερά καλύτερη στον πρώτο αγώνα και άξιζε την νίκη.
Οι γηπεδούχοι έχουν και περισσότερη εμπειρία στο θεσμό και θεωρώ πως θα προκριθούν με νίκη (1.53)

ΑΪΚ - Αστάνα

Και εδώ ο πρώτος αγώνας έληξε 1-1. Η Αστάνα έφτασε πιο κοντά στην νίκη, καθώς δημιούργησε πολλές φάσεις γύρω από την εστία του αντιπάλου της.
Θεωρώ πως το γκολ - γκολ είναι μια καλή επιλογή (2.10)

Λεχ Πόζναν - Στιαρνάν

Μεγάλη νίκη πήρε η Στιαρνάν με 1-0 στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων. Η εικόνα του ματς όμως ήταν εντελώς διαφορετική. 0-16 τα κόρνερ υπέρ της Λεχ Πόζναν. Το να έχουμε over 4.5 κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είναι πιο πιθανό η Λεχ Ποζναν να μην έχει σκορ προκρισης στο πρώτο ημίχρονο παρά στο δεύτερο, αξίζει το ρίσκο στο 1.75.

Σόλισγκορσκ - Ζούλντε Βάρεγκεμ

Κατραπακιά ολικής έφαγε η Ζούλντε στο πρώτο αγώνα καθώς ηττήθηκε με 2-5. Το είχαμε επισημάνει και τότε πως οι τιμές στο διπλό προκαλούσαν.
Απόψε θα πάμε με τα κόρνερ και εδώ Over 10 στον αγώνα 1.87.

Ατρόμητος - Σαράγεβο

Σπουδαία νίκη πήρε ο Ατρόμητος με 1-2 και είναι με το ένα πόδι στην επόμενη φάση.
Το Σαράγεβο βέβαια είναι πολύ ύποπτη ομάδα, και από ότι μάθαμε πριν κανα 2 μηνο με τα όσα βγήκαν προς τα έξω και ο Ατρόμητος σε αυτό το γκρουπ ανήκει. Βέβαια η υπόθεση είναι υπό εξέταση και δεν μπορούμε να καταδικάσουμε κανέναν πριν το κάνει η δικαιοσύνη.
Θα επιλέξω το γκολ-γκολ (2.25) καθώς το Σαράγεβο θα μπει ανοιχτά από την αρχή του αγώνα.

Αστέρας Τρίπολης - Μάιντζ

Παρά την καλή του εμφάνιση ο Αστέρας ηττήθηκε με 1-0. Απόψε θα παλέψει για την πρόκριση και το γκολ-γκολ φαντάζει μια σωστή επιλογή (1.83)

Ζίμπρου - Γκρόντιγκ

Έγινε η έκπληξη στο πρώτο ματς με την Ζίμπρου να κερδίζει με 1-2. Πλέον η Γκρόντιγκ θέλει τουλάχιστον 2 γκολ και θα μπει επιθετικά. Θα πάρουμε το over 2.5 γκολ (1.90)