Καλημέρα σε όλους τους φίλους του στοιχήματος..

Ημέρα προκριματικών Τσάμπιονς Λιγκ η σημερινή και για κάποιους συλλόγους κρίνονται πάρα πολλά , καθώς όσες ομάδες προκριθούν εξασφαλίζουν 5 εκατομύρια ευρώ στα ταμεία τους αλλά και την πιθανότητα να μπούνε στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions Legaue.

Πάμε όμως στα δικά μας ξεκινώντας απο τον αγώνα του

Παναθηναϊκού με την Σταντάρ Λιέγης.

Όσοι παρακολουθήσατε την πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων (0-0) θα διαπιστώσατε πως η ελληνική ομάδα ήταν πιο κοντά στο να κερδίσει τον αγώνα παρά να τον χάσει

Οι Βέλγοι παρουσίασαν ένα μέτριο σύνολο , κάτι το οποίο όσοι είχαμε παρακολουθήσει τις εξελίξεις, το περιμέναμε λίγο ή πολύ, καθώς χάσανε αξιόλογους παίκτες στην μεταγραφική περίοδο.
Το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία η οποία και εμφανίστηκε, αλλά πιο δίκαιο θα ήταν ένα σκορ 1-1 αντί για το 0-0 που εμφανίστηκε.

Απόψε ο Παναθηναϊκός καλείται να φορέσει το καλό του ευρωπαϊκό κοστούμι και να προκριθεί στα play off του Champions League.
Θεωρώ πως ένα γκολ θα το πετύχει, από εκεί και πέρα εφόσον συμβέι αυτό , η Σταντάρ Λιέγης κάποια στιγμή θα ανοιχτεί για να ισοφαρήσει και να πάρει την πρόκριση.
Για αυτό το λόγο θα πάω με την πρόκριση του Παναθηναϊκού (1.83). Απο κοντά και η επιλογή των 2-3 (2.10) τερμάτων στον αγώνα.

Ο επόμενος αγώνας που θα μας απασχολήσει είναι το

Μπάτε Μπόρισοφ - Ντέμπρετσεν

Στο πρώτο ματς η Ντέμπρετσεν είχε κερδίσει με 1-0.
Απόψε όμως τα κόζια θεωρώ πως θα αλλάξουν και οι Λευκορώσοι έχουν τον πρώτο λόγο για την νίκη.
Θεωρώ όμως πως δύσκολα θα ανοιχτούν όσο το ματς θα είναι στο 0-0. Πολύ προσεγμένα θα παρουσιαστούν και οι της Ντέμπρετσεν φυλάσσοντας τα νώτα τους.
Επιλογή το under 2.5 (1.65)

Παμε και στο Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μάριμπορ
Καταρχήν να σας ενημερώσουμε πως ο αγώνας θα διεξαχθεί στην Λάρνακα της Κύπρου.

Στον πρώτο αγώνα (1-0) οι Σλοβένοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη στην κυριολεξία στο 100', καθώς σκόραραν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Την κατοχή του αγώνα την είχαν οι Ισραηλινοί 54% έναντι 46% των Σλοβένων.
Τα σουτ ήταν υπέρ της Μάριμπορ καθώς οι παίκτες της σούταρανε προς την εστία 3 φορές και εκτός αυτής 11, έναντι 2 και 5 αντίστοιχα των παικτών της Μακάμπι.
Στο διαταύτα, θεωρώ πως η Μακάμπι Τελ Αβιβ είναι πιο κοντά στην πρόκριση και πιστεύω πως τουλάχιστον θα κερδίσει τον σημερινό αγώνα. (1.90)

Η ανταμοιβή μας για την δουλειά και την ώρα που ξοδεύουμε για να σας ενημερώνουμε είναι να κάνετε ένα κλικ στο σηματάκι g+1 που βρίσκεται πάνω δεξιά του σιτε μας (πάνω απο τα bannerakia ) και στο ίδιο σηματάκι στο κάτω μέρος του κάθε άρθρου.