Παρακαλούμε κάντε ένα κλικ στο σηματάκι g+1 που βρίσκεται πάνω δεξιά του σιτε μας (πάνω απο τα bannerakia ) και στο ίδιο σηματάκι στο κάτω μέρος του κάθε άρθρου.
Δείτε το σαν την ανταμοιβή μας για την δουλειά και την ώρα που ξοδεύουμε για να σας ενημερώνουμε (καθώς έχουμε ΜΗΔΕΝΙΚΑ έσοδα)
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Απόψε δεσπόζει ο 1ος ημιτελικός του Euro 2016 ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Ουαλία.
Οι Πορτογάλοι έχουν φτάσει ως εδώ με 5 ισοπαλίες. Γνώμη μου είναι πως αξίζανε την νίκη τουλάχιστον στα 2 πρώτα ματς καθώς κάνανε γυρω στις 20-25 τελικές στο καθένα προς την αντίπαλη εστία, χάσανε πέναλτι αλλά είχανε και δοκάρια. Από τα υπόλοιπα 3, τo 1 πήγε στην παράταση όπου απέναντι στους Κροάτες σκοράρανε στο 117' της παράτασης, σε ένα ματς απόλυτα ισοροπημένο, ενώ με τους Πολωνούς περάσανε στα πέναλτι μετά τα τσαφ του Κριστιάνο Ρονάντο στο 90λεπτο.
Στην αντίπερα όχθη η Ουαλία η οποία κέρδισε τους πάντες μέχρι τώρα εκτός από την Αγγλία από την οποία έχασε στο τέλος του αγώνα με 2-1. Το μόνο σίγουρο είναι πως τα παιχνίδια της μέχρι στιγμής έχουν γκολ. Στην σημερινή αναμέτρηση όμως θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Ράμσεϊ αλλά και του αμυντικού Ντέιβις.

Η προϊστορία των ημιτελικών Euro λέει πως έχουμε 6/10 ισοπαλίες την τελευταία 10ετία, δηλαδή από το Euro του 1996 μέχρι αυτό του 2012. Συνολικά δηλαδη σε 5 διοργανώσεις άρα σε 10 ημιτελικούς (1996, 2000, 2004, 2008, 2012) πάνω από τους μισούς λήξανε ισόπαλοι στην κανονική διάρκεια. Από αυτούς τους 6 που λήξανε ισόπαλοι, οι 4 οδηγηθήκανε στην διαδικασία των πέναλτι και οι 2 βγάλανε νικητή στην παράταση.
Απόψε προσωπικά δίνω ένα πολύ μικρό προβάδισμα στην Πορτογαλία η οποία πληρώνει 2.20 για νίκη στο 90λεπτο. Πόνταρα 40/100 νίκη Πορτογαλίας στο 90λεπτο στο 2.20. Πόνταρα πρόκριση Πορτογαλίας στην παράταση σε απόδοση 11.0 με 10/100, στα πέναλτι σε απόδοση 10.0 με 5/100 και πρόκριση Ουαλίας στα πέναλτι στο 10.0 με 5/100 επίσης. Τέλος πόνταρα Man Of the Match Patricio στο 18.0 με 3/100 και Hennessey στο 16.0 με επίσης 3/100.