Ταμείοοοοοο χθες.. Πάμε να δούμε τα σημερινά..

Πολύ καλά τα πήγε η στήλη της bet2day.gr χθες καθώς επαληθέυτηκαν 4/5 προτάσεις!
Πάμε όμως να δούμε τι κρατήσαμε από σήμερα..

Μάντσεστερ Γιουν. - Άρσεναλ
Ξέρει να σκοράρει η γηπεδούχος αλλά έχει και εμφανή κενά στην αμυντική της λειτουργία τα οποία η Άρσεναλ που βομβαρδίζει σε όλα τα γήπεδα μπορεί να τα εκμεταλευτεί.
Επιλογή το γκολ - γκολ

Φενερμπαχτσέ - Γαλατασαράι
Άκρως επιθετική ομάδα είναι η φετινή Φενέρ η οποία συνηθίζει να κερδίζει ματς στα τελευταία λεπτά των αγώνων. Τρώει εύκολα όμως γκολ κάτι το οποίο δίνει αρκετές πιθανότητες στον Ντρογκμπά και την παρέα του να το πετύχουν.

Βέροια - Καλλονή
Στον προηγούμενο εντός έδρας αγώνα της Βέροιας ο άσσος μέχρι και μια ώρα πριν την έναρξη του αγώνα ήταν στο 2.40. Μέσα σε μια ώρα κατηφόρισε στο 1.70 , και με το που ξεκίνησε ο αγώνας έπεσε στο 1.40.
Αντίπαλος της τότε ήταν τα Γιάννενα τα οποία και προηγήθηκαν νωρίς με 0-2 και πάγωσαν όλους όσους είχαν επιλέξει τον άσσο που λογικά για κάποιο περίεργο λόγο έπεσε τελευταία στιγμή και τόσο απότομα.
Η Βέροια ισοφάρισε σε 2-2 σχετικά νωρίς στο 39' και έτσι έληξε το Α' ημίχρονο. Στο Β' μέρος η Βέροια πίεσε, έχασε ευκαιρίες, έχασε και ο ΠΑΣ κάποιες μέχρι να φτάσουμε στο 80'. Εκει είδαμε κάτι που σπανίζει. Στο Live και στο 80' λεπτό ο άσσος πλήρωνε 1.38. Στο 86' 1.80 και το Χ 2.20.
Στο 92' ο ΠΑΣ έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 2-3 και λίγο μετά ο αγώνας έληξε 2-2.
Από τότε αποφάσισα πως θα παίξω άσσο Βέροια απόψε.
Επιλογή ο άσσος.

Πάρμα - Λάτσιο
Δυνατή είναι εντός έδρας η Πάρμα και απόψε θέλει την νίκη για να ανέβει πάνω από την μέση της βαθμολογίας. Υποδέχεται μια Λάτσιο η οποία δείχνει κουρασμένη και με όχι την καλύτερη δυνατή ψυχολογία καθώς ηττήθηκε με 0-2 εντ΄ςο έδρας από την Τζένοα.
Πιστεύω στο πάθος και την αυτοπεποίθεση των γηπεδούχων και θα τους προτιμήσω.

Γιουβέντους - Νάπολι
Βρήκε ρυθμό και παίζει πλέον όμορφο ποδόσφαιρο η Γιουβέντους η οποία όμως σήμερα αντιμετωπίζει την σκληροτράχηλη και συνδιεκδικήτρια του τίτλου Νάπολι. Η γιουβέντους σκοράρει με άνεση, αλλά με ίδια άνεση δέχεται γκολ όταν παίζει με αντιπάλους οι οποίοι διαθέτουν κάποια ποιότητα στην επίθεση. Σύμφωνα με Ιταλικά μέσα, η Νάπολι πραγματοποιεί καλύτερο ξεκίνημα ακόμα και από εκείνο της Νάπολι του Μαραντόνα. Δεν το έλενξα, αλλά ακόμα και έτσι να μην είναι οι επιδόσεις της είναι σεβαστές. Σκοράρει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο και αυτή.
Επιλογή το 2-3 γκολ στον αγώνα.